Ίδρυμα Παιδείας και Ευρωπαϊκού Πολιτισμού: οικονομική υποστήριξη μεταπτυχιακών φοιτητών – ερευνητών (προθεσμία υποβολής αιτήσεων: 12.4.2019)

Το Ίδρυμα Παιδείας και Ευρωπαϊκού Πολιτισμού προτίθεται να υποστηρίξει οικονομικά για το Ακαδημαϊκό έτος 2019-2020 μεταπτυχιακούς φοιτητές Ανωτάτων Εκπαιδευτικών Ιδρυμάτων της Ελλάδας ή αναγνωρισμένων Πανεπιστημίων του εξωτερικού και ερευνητές, ως εξής:

1. Μεταπτυχιακοί φοιτητές στην Ελλάδα: Θα δοθεί οικονομική ενίσχυση σε τέσσερεις μεταπτυχιακούς φοιτητές μέχρι 6.000€ στον καθένα.
  2. Μεταπτυχιακοί φοιτητές στο Εξωτερικό:Θα δοθεί οικονομική ενίσχυση σε οκτώ μεταπτυχιακούς φοιτητές μέχρι 12.000€ στον καθένα.

Πληροφορίες για τις προϋποθέσεις χορήγησης της οικονομικής ενίσχυσης, τα αναγκαία δικαιολογητικά καθώς και η αίτηση, η οποία πρέπει να συμπληρωθεί και να υποβληθεί ηλεκτρονικά, έχουν αναρτηθεί στον ιστότοπο του Ιδρύματος.

Προθεσμία υποβολής αιτήσεων: μέχρι και 12 Απριλίου 2019