Νέα παράταση περιόδου δήλωσης και διανομής συγγραμμάτων χειμερινού εξαμήνου 2018-19

Σας ενημερώνουμε ότι σύμφωνα με το έγγραφο του Υπουργείου Παιδείας σχετικά με τη νέα παράταση της περιόδου δηλώσεων και διανομής συγγραμμάτων για τους φοιτητές, οι δηλώσεις συγγραμμάτων παρατείνονται μέχρι την Παρασκευή, 18 Ιανουαρίου 2019, ενώ η διανομή συγγραμμάτων στους φοιτητές θα ολοκληρωθεί την Παρασκευή, 1 Φεβρουαρίου 2019.

Υπενθυμίζεται ότι οι φοιτητές δικαιούνται να παραλάβουν συγγράμματα μόνο για τα μαθήματα που έχουν συμπεριλάβει στη δήλωση μαθημάτων τους για το τρέχον εξάμηνο.

Επισημαίνεται ότι, βάσει της ισχύουσας νομοθεσίας, οι φοιτητές που έχουν υπερβεί τα ν+2 έτη σπουδών δεν δικαιούνται δωρεάν διδακτικά συγγράμματα.