Εγγραφή και δήλωση μαθημάτων χειμερινού εξαμήνου 2018-19 (17.10-15.11.2018)

Ενημερώνουμε τους προπτυχιακούς φοιτητές του Τμήματος, ότι οι δηλώσεις μαθημάτων για το χειμερινό εξάμηνο θα πραγματοποιηθούν αποκλειστικά ηλεκτρονικά από Τετάρτη  24/10/2018 έως Πέμπτη 15/11/2018

Οι φοιτητές οφείλουν να συνδεθούν στο Progress (έτη Α, Β και Γ) ή στο StudentsWeb (έτος Δ και άτομα επί πτυχίω) ώστε να κάνουν ηλεκτρονικά τη δήλωση, επιλέγοντας όλα όσα μαθήματα εμφανίζονται και προσφέρονται στο εξάμηνο τους.

Προς διευκόλυνση συμβουλευτείτε τα ακόλουθα έγγραφα:

Δήλωση μαθημάτων Α έτους (2018-19, χειμερινό εξάμηνο)

Δήλωση μαθημάτων Β έτους (2018-19, χειμερινό εξάμηνο)

Δήλωση μαθημάτων Γ έτους (2018-19, χειμερινό εξάμηνο)

Δήλωση μαθημάτων Δ έτους (2018-19, χειμερινό εξάμηνο)

Σημαντικές παρατηρήσεις:

• Σε δήλωση μαθημάτων υποχρεούνται όλοι οι φοιτητές (και οι επί πτυχίω) καθώς επέχει θέση ανανέωσης της εγγραφής τους.
  • Παρακαλούνται οι φοιτητές/τριες  πριν από τη δήλωση των μαθημάτων τους να συμβουλεύονται απαραιτήτως τις παραπάνω φόρμες και να δηλώνουν τα μαθήματα σύμφωνα με αυτές.
  • Οι φοιτητές του Β, Γ και Δ έτους έχουν δικαίωμα να δηλώσουν έως 3 οφειλόμενα μαθήματα που προέρχονται από προηγούμενο ΧΕΙΜΕΡΙΝΟ εξάμηνο (Ν+3).
  • Για μάθημα που δεν έχει δηλωθεί δεν επιτρέπεται η προσέλευση στις εξετάσεις και δεν αποτελεί ευθύνη του διδάσκοντα ο έλεγχος της δήλωσης ή μη του μαθήματος. Ο βαθμός για μη δηλωθέντα μαθήματα δεν θα καταχωρείται.
  • Η δωρεάν παραλαβή κάποιου συγγράμματος μέσω της ηλεκτρονικής υπηρεσίας Εύδοξος του Υπουργείου, προϋποθέτει να έχει δηλωθεί το αντίστοιχο μάθημα.
  • Μετά το πέρας της καταληκτικής ημερομηνίας, οποιαδήποτε δήλωση ΔΕΝ θα γίνεται δεκτή από τη Γραμματεία.
  • Για υποστήριξη κατά τη διαδικασία ολοκλήρωσης της αίτησης, ηλεκτρονικά, τηλέφωνα επικοινωνίας: 2610-962632, 2610-962633 και 2610-962636.